x
Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

AYAK BAKIM ÜRÜNLERİ VE AYAK BAKIM KREM FİYATLARI

Bütün gün üzerinde durduğumuz, bizi bir yerden bir yere taşıyan ayaklarımızın üstündeki yükü düşünürsek, ayak sağlığının ne denli önemli olduğunu da fark etmemiz zor olmayacaktır.

Sağlık açısından bakım yapmak önemli olduğu gibi, bakımlı bir vücudun  tamamlayıcısı olarak da ayak bakımına itina etmek gerekir.

Özellikle yaz mevsimine girmemizle birlikte görsel açıdan kıyafetlerimize eşlik eden ayaklar, sandaletler, açık ayakkabılar ve terlik içinde ya da kumsalda çıplak ayakla yürüyüşlerde güzel görünsün isteriz.

Ayaklarımızın güzel ve bakımlı görünmesi kadar, yumuşaklığıyla da bizi rahatsız ettirmeyecek dokuda olmasını isteriz. Bu yüzden de sağlıklı ve bakımlı olması için ayak bakımı dikkate almamız gereken vücut bakım aşamalarının  önemli bir parçasıdır.

Ayak Bakımı Önerileri

Bütün gün yükümüzü taşımasından olsa gerek vücudun en çok yorulan ve kuruyan kısmı ayaklardır. Bu sebeple tıpkı el yüz ve göz bakımına dikkat ettiğimiz gibi ayaklarımızı da nemlendirmek ve bakımını yapmak önemlidir.  Ayak derisi vücudun en kalın derisi olduğu için de yoğun olarak ve düzenli biçimde nemlendirmek önemlidir.

Ayak parmaklarımız, topuk ve taban bakımı, ve ayakların üst bölümü ayak bakımı uygulayacağımız alanı oluşturur.

Pedikür, nemlendirme ve peeling uygulanan ayakların daha rahat bir his verdiğini, daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip olduğunu gördüğünüzde, tıpkı vücudu nemlendirmek gibi ayak bakımı yapmanın da rutine oturması gerektiğini fark edeceksiniz.

Ayak bakımı yapacağımız zaman atacağımız ilk adım ayakları yumuşatmak olacaktır. Sıcak suda bir süre beklettiğimiz ayaklar, hem rahatlayacak hem de bakım uygulamaya hazır hale gelecektir.

Sıcak suda bekleyen ayakların, üzerinde mevcut olan ölü deriden arınması kolaylaşacağı gibi cilt döngüsü sağlanacak ve tırnak bakımı daha rahat ve zarar vermeden yapılabilir yumuşaklıkta olacaktır.

Ayakların yumuşaması için, sıcak su içine lavanta ya da sandal ağacı yağı gibi uçucu yağlar eklenebilir. Böylece ayaklar hem yumuşayacak, hem de yağın besleyici özelliğinden payına düşeni alacaktır.

Ayaklarda görülmesi çok muhtemel olan şişliği gidermek için dinlendirici suya kaya tuzu da eklenebilir. Beş ila on dakika arası sıcak suda bekleyen ayaklar yumuşayacak ve bakım için muntazam hale gelecektir.

Yumuşamış ayakları iyice kuruladıktan sonra pedikür yapmak çok daha kolay olacaktır. Pedikür için kullanılacak uygulayıcıların hijyeni önemlidir. Bu sebeple kullandığımız gereçler kişisel olmak ve temizliğinde hassasiyetli davranmak gerekir.

Pedikürden sonra atılacak adım topukların yumuşatılmasıdır. Topuk taşı yardımıyla topuktaki ve ayak tabanındaki ölü deriden arındırılan ayakların parmak kenarları da unutulmamalıdır.

Ayak bakımında atlanmayacak bir diğer adım, ayaklara peeling uygulamaktır. Peeling içerikli ayak bakım kremini  masaj yaparak ayağa uygulayabilirsiniz.

Peeling ürünlerinde mevcut olan küçük tanecikler, hem ayak derisini temizler hem de gözeneklerin açılmasına katkı sağlar.

Peeling uyguladıktan sonra ayağa uygulanacak kayık bakım kremi ile ayaklar artık daha sağlıklı ve estetik açıdan daha iyi görünecektir. 

 

Ayak Kremi Önerileri:

Vücudumuzun kurumaya en yatkın bölgesi olan ayakları nemlendirmek için önerebileceğimiz Lapitak ayak bakım kremi,  içeriğindeki allontoin sayesinde cildin yenilenmesine katkı sağlarken, yumuşak bir ayak görüntüsü sağlar.

Paraben içermeyen, gliserin ve allontoin ile formüle edilmiş olan Lapitak , yıpranmış ayak bakımı için de ideal bir ayak bakım kremidir.

Cerave ayak kremi  de ayak bakımı uygularken kullanabileceğiniz ayak bakımı kremidir.  Kuru ve sertleşmiş ayaklar için idealdir.

Cerave ayak kremi içerisinde mevcut olan seramid, salisilik asit ve amanyum laktat sayesinde cildi ölü katmanlardan arındırır, nemlendirir ve sertleşmiş ayakları yumuşatıp yatıştırarak rahatlatır.

Ayak bakımında giderilmek istenen sorunlardan biri de terleyen ayaklardır. Akıleine sprey, ayak terleme önleyici özelliğiyle ayak terlemesine karşı bakım sağlamanıza yardımcı olur.

 Bütün günü ayakkabı içinde olmaktan kaynaklı ya da başka sebeplerle oluşan ayak kokusu da ayak bakımında ilgilenmemiz gereken bir başka konudur ki; burada imdadımıza ayak kokusu giderici sprey yetişir. Akıleine ayak terlemesine ve kokusuna  karşı deodorant sprey, ayak bakımında bize yardımcı olur.

Kendimizi gün boyu rahat ve zinde hissetmemiz için, bütün gün bizi taşıyan ayaklarımızın sağlıklı ve bakımlı olması hem estetik açıdan hem de konforlu bir duruş açısından elzemdir.

El, yüz ve vücut bakımında olduğu gibi ayak bakımının da bir rutine bağlanması,  ayak sağlığı ve gündelik huzurumuz için en doğru yönelim olacaktır. 

Size sunduğumuz önerilerle bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmanın, günlük hayat pratiği içinde ne denli konfor yarattığını deneyimledikçe kuşkusuz ayak bakımını ve sağlığını ihmal etmeyeceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.