x
Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

YÜZ VE CİLT MASKESİ ÜRÜNLERİ VE FİYATLARI

Parlak ve sıkı bir ciltle karşı karşıya geldiğimizde hayranlık beslememek elde değildir. Bu hayranlık, güzel olanı kendinde görme isteğiyle buluşur. Benliğimizin doğal bir tepkisidir güzel olmayı, hatta daha güzel olmayı istemek.

Güzel bir yüze, sağlıklı canlı bir cilde sahip olmayı da bu sebeple isteriz. Her gün aynada baktığımız yüzün kendimize ve etrafımıza güzel görünmesi bizi hoşnut eden bir duygudur. Ve zaten kim ışıl ışıl parlayan, sağlıklı bir cilde sahip olmak istemez ki?

Canlı, sağlıklı bir cildin sırrı, sağlıklı bir yaşam disiplininden geçer. Sağlıklı beslenmek, vücudun nem ihtiyacını karşılayacak denli bol su tüketmek, uykunun düzenli ve yeterli olması, cilde uygun bakımın yapılması ve bu bakımın bir rutine oturması, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın gerekleridir.

Güzel bir cilde sahip olmanın yollarından biri de cilde maske uygulamaktır.  Yüz maskesi cildi temizlemeye ve cildi yenilemeye yardımcı olan bir bakım türüdür.

Cildin temizlemek, nemlendirmek gibi günlük cilt bakımı düzenli olarak yapılıyorsa, haftada bir defa maske uygulamak yeterli olacaktır. Ancak cilt bakımı aksatılıyorsa, maske kullanımı haftada iki defa yapılmalıdır.

Detox Etkili Maskeye Neden İhtiyaç Duyarız?

Cildimize maske uygulamamızın sebebi onun derinlemesine temizlenmesine ve iyileşerek yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktır. Bunun bir yolu da cilde detox uygulamaktır.

Cilde detox uygulandığında göreceksiniz ki cilt daha parlak, pürüzsüz ve yumuşak olacaktır. Ayrıca ciltte mevcut olan siyah noktaların da kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Akılda tutulmalıdır ki; cildimizin sağlıklı ve canlı görünmesi için yapılması gereken ilk adım, cilde detox uygulamaktır.

Günde en az iki litre su içerek, vücudumuzda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluruz.

Buhar banyosu da detox uygularken izleyeceğimiz adımlardan biridir. Buhar banyosu kan dolaşımını hızlandırmakla kalmaz, siyah noktaların giderilmesine de yardımcı olur. Bunun yanı sıra cilt bakım ürünlerinden de destek alabiliriz.

Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olan Darphin Vetiver Stres Relief Detox Oil Mask, %99 doğal kaynaklı olup, ihtiva ettiği bitkisel özler sayesinde cildin beslenmesine, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanmasına, yumuşak bir doku haline gelmesine yardımcı olur.

Darphin detox maske, çevresel faktörler karşısında yorgun düşen cildin bitkinlik taşıyan izlerinin azalmasına yardımcı olmakla birlikte, dış etkenlere karşı koruyucu bariyerin güçlenmesine de yardımcı olur.

Temizlenmiş ve kurulanmış cilde kalın bir tabaka halinde uygulanan maskeyi on dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Ardından bol su ile yıkayınız.

Yüz Maskesi Yaparken Neye Dikkat Etmeli?

Yüz maskesi uygulayacağınız zaman öncelikle cildin ihtiyacı göz önünde tutulmalıdır. Nasıl ki cilt temizliği için jel ya da peeling seçerken ve ardından uygulanacak nemlendiriciye karar verirken cilt tipimizi dikkate alıyorsak, yüz maskesi uygularken de cilt tipimiz odakta olmalıdır.

Cildimiz yağlıysa, siyah nokta sorunu varsa, akne oluşumuna eğilimliyse ya da kızarıklık, pullanma gibi hassasiyet sorunları mevutsa, kırışıklık ya da kuruluk söz konusuysa cilt maskesi de bu özel durumlara karşılık verecek yeterlilikte seçilmelidir.

Cilde sağlık kazandıran bir yöntem olan maske kullanımı, düzenli olarak yapıldığında, ciltte mevcut olan sorunların kalıcı şekilde giderilmesini sağlar.

Cilt temizleyici maske kullanırken cilt tipine göre seçim yapmak gerektiğini belirtmiştik. Şimdi sırasıyla cilt tiplerini ele alarak, hangi yüz temizleme maskelerinin bu ciltler için uygulanabileceğine dair birkaç öneride bulunabiliriz.

Eğer yağlı bir cilde sahipsek matlaştırıcı etkisi olan yüz maskesi tercih edilmelidir. %81 doğal bir ürün olan Darphin Skin Mat Clay Mask, paraben içermeyen kremsi kil içeriğiyle cildi kurutmadan, ciltteki fazla yağı arındırır. Gözenek sıkılaştırıcı maske olan Darphin maske, yağlanmadan dolayı oluşan parlamayı matlaştırıcı etkisiyle çözümler.

Ducray Keracnyl Anti Blemish and Oily Skin Mask da yağlı cilt maskesi için önerilecek en iyi maskeler arasındadır. Yağlı ve lekeli ciltlerde karşılaşabilecek kusurları kapatmaya yarayan bu maske, cildin gözeneklerini açmaya yardımcı olmakla birlikte, sebum dengesinin sağlanmasına da yardımcı olur.

Ducray Keracnyl, içeriğindeki bisabolol ve hydra besleyici faz sayesinde cildi yumuşatır ve nemlendirir.

Sivilce ve akne oluşumuna meyilli bir cilde sahipsek yapmamız gereken arındırıcı yüz maskesi kullanmaktır. Böyle bir cilt tipi için önerebileceğimiz kil maskesi çeşitleri arasında olan Nuxe Paris İnsta arındırıcı kil maske,  cildi arındıran ve yatıştıran özelliğiyle cildin temizlenmesine yardımcı olur.

Karma Bir Cilde Sahipsek Maske Kullanımı Nasıl Olmalı?

Belki de en sıkıntılı cilt tipi olarak bahsedilir karma ciltten; ama bu cilt tipine göre formüle edilen pek çok bakım ürünleriyle bu durum sıkıntı olmaktan ziyade çözümü mümkün özel bir durumdur artık.

Karma cilt, burun ve alın bölgesini kapsayan “T” bölgesi olarak tabir edilen kısmı yağlı, geri kalan kısmı ise kuru olan cilt tipidir.  Karma cilt tipine sahip bir yüzün en büyük sıkıntısı burun kenarlarında bulunan geniş gözeneklerdir.

Gözeneklerin sıkılaştırılması için gözeneklerin iyice temizlenmesi gerekir. Karma cilt tipine en iyi gelen maskeler, genellikle söz konusu gözeneklerin de derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur,  geniş gözeneklerin olduğundan daha küçük görünmesini sağlar.

Uriage Hyseac Exfoliant Masque karma ciltler ve karma ciltlerden yağlıya dönük ciltler için önerilecek maskelerden biridir. Cildi nazik biçimde temizleyen ve arındıran bu maske, cildin yağ dengesinin düzenlenmesine de katkı sağlar.

Darphin Hydra skin gel mask da karma cilt maskesi için önerilecek cilt bakım ürünlerindendir. 261,75 tl olan Darphin maske,  normal ciltler için de kullanılabilir özellikte yüz maskesidir.

Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanın bir yolu da gece uygulanan maskelerdir. Gece boyunca yüzde bekletilen bu maskeler cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur.  Geceleri uykuyla dinlenen vücut, kendini onarmaya daha yatkındır. Aynı durum cildimiz için de geçerlidir.

Gece uygulanan maskeler ve bakım kremleri, cildi besleyerek, cildin kendini onarmasına yardımcı olan iyileştirici etkiye sahiptir.

Gece maskesi uygulamadan önce de yapılması gereken, elbette ki cildin iyice temizlenmesidir. Yüzünüzde makyaj olmasa dahi cilt temizliği yapılması elzemdir. Çünkü cildin ister istemez gün boyu maruz kaldığı kir, toz, bakteri gibi dış etkenler gözenekleri tıkayabilir.

Gece uygulanacak bakım kremi Vichy Slove Age Night krem ve maske, detox etkili yapısıyla cildin gece boyunca oksijen alımını kolaylaştırır.

Vichy maske geceden geceye düzenli kullanıldığında ciltte mevcut olan ince çizgilerin görünümünü pürüzsüz hale getirir ve cildin görünümünü yeniler.

Cilt tipinize uygun maske uyguladıktan sonra cildinizin kazandığı canlılığı gördüğünüzde, tıpkı cildi nemlendirmek gibi maske uygulamanın da haftada bir ya da iki defa olmak üzere, oturmuş bir rutinle yapılması gerektiğine ikna olacaksınız.  Çünkü herkes aynada baktığı yüzden memnun olmak ister.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.