x
Sıralama seçin
Toplam 252 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

CİLT BAKIMI VE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

İyiliğin her zaman güzellikle bir ilişkisi olmuştur.  Buradaki güzellik salt estetikle ilgili değil, hoşa giden duygular uyandırmasıyla da ilgili…

İyi hissetmenin de kendini “güzel” hissetmekle bir bağı vardır kuşkusuz. Aynadan baktığımızda gördüğümüz yüz, kendimizi temsil eder. Kim yüzünü güzel görmek istemez ki!

Bu sebeple her şeyin en sağlıklı olanına doğru meylederiz. Sağlıklı bir uyku, sağlıklı yiyecekler, sağlıklı bir yaşam, spor gibi. Aslında bu bir savunma dengesidir.

Cildimiz de vücudumuzun ilk savunma katmanıdır diye düşünecek olursak, tartışmasız ona iyi bakmak gerektiğini de biliriz. Yüz bakım ürünleri ve Cilt bakım kremleri işte burada yardımımıza koşar.

İyi Bir Cilde Sahip Olmanın Yoları Nelerdir?


Su dokunduğu her şeye hayat verir, cildimize de! Bol su içmekle birlikte, uyumadan önce ve sabah uyanınca yüz yıkamak, ayrıca egzersiz ya da spor yapmak gibi efor harcadığımız zamanların ardından yüzümüzü yıkamak, cildimize iyi gelecektir. Böylece tıkanan gözenekler açılacaktır.
Su kadar önemli diğer bir destek ünitesi de, cildi nemlendirmektir. Spor, sağlıklı beslenme ve uyku, çok su tüketmek gibi sağlığa ve cilde iyi gelecek disiplinli bir bakımın yoldaşı olacak, cilt bakım kremleri, cildi nemli ve canlı tutmanın önemeli bir basamağıdır.
Rahatlıkla tercih edebileceğiniz, Vichy’nin günlük bakım kremleri vücudunuzun günlük nem ihtiyacını ve bakımını sağlamakta size yardımcı olacaktır. Vighy aqualıa thermal rich nemlendiren bakım kremi, doğal hyalüronik asit ve Vichy mineralli termal suyu içereğiyle, özellikle kuru ciltler için yoğun nemlendirici özelliğine sahip olup, 48 saat boyunca cildin nemli kalmasını sağlar. Serum olarak hazırlanmış nemlendirici çeşitleri,yağlı ciltler ve akneye eğilimli ciltler için de seçenekleri olan, Vichy krem fiyatları 79.90 tl ile 364,90 tl arası değişen uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri ile cildinize uygun cilt bakım ürünleri seçenekleri sunmaktadır.
Kalıcı ve memnun edici bir sonuç almak istiyorsak, cilt bakımı, diş fırçalamamız ya da duş almamız gibi bir rutin içinde yapılmalıdır. İşe cildi temizlemekle başlamak gerekir.
Gözeneklerin tıkanmaması, akne ve siyah noktalara sebep olmaması için gözeneklerin temizlenmesi elzemdir. Peeling yapmak, maske kullanmak, buhara tutmak gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak için başvurulacak yollardan biridir.
Bunun için gözenek temizleme ürünleri ve sıkılaştırıcı cilt bakım ürünlerinden de destek almak gerekir.
En iyi yüz bakım ürünleri olarak karşımıza çıkan, La Roche Posey Effaclar jel, yağlı ve hassas ciltler ve özellikle akne eğilimli ciltler için bu konuda bir çare olacak seçeneklerden biridir. Yine bu bağlamda peeling, maske, cilt temizleme köpüğü gibi cilt temizleme ürünleri de rahatlıkla kullanılabilir.
Sadece cildi temizlemekle kalmayıp, makyaj temizleyici özelliği de olan La Roche Posey Reaktif Ciltler için Misel Su, sizin için bir seçenek olabilir.
Hassas ciltler için bakım ürünleri kapsamında olan bu ürün, cildi temizlemenin yanı sıra cildi rahatlatır ve canlı görünmesini sağlar.
Bir başka seçenek olan, La Roche - Posay serum effaclar, günlük peeling etkili olup, daha ilk kullanımdan itibaren rahat bir cilt hissi. Verir. La Roche Posay Serrum Effaclar, düzenli kullanıldığında, eğer yüzünüzde leke varsa, günden güne, lekelerin görünümünü neredeyse %49 oranında azaltırken, siyah noktaların görünümünü de %21 oranında azaltır. Bu serum , % 45 oranında cilt kusurlarının görünümünü azaltmakta da etkilidir.

Yağlı Cilt Tipi İçin Bakım Ürünleri

Genel olarak, özen ve düzen gerektiren cilt bakımı, hassas ciltler için daha fazla özen ve dikkat gerektirdiği gibi yağlı ciltler için de hassasiyet gerektirir.
Belirtmek gerekir ki, hiçbir bakım cilt tipinizi değiştirmeyecektir ama ona en sağlıklı bakımınızı sağlamaya yardımcı olacaktır. Cilt bakımının ilk ayağı olan cilt temizleme için cilt bakım ürünlerinden destek alırken, yağlı karma ciltler baz alınarak formüle edilmiş olan cilt temizleyici ürünleri seçmeye dikkat ediniz.
Yağlı cilt bakımında doğru adımlar atıldığında, diğer cilt tiplerine göre daha az kırışıklık gösterdiğini, dolayısıyla daha genç bir görünüm sağlandığını göreceksiniz.
Yağlı ciltler için bakım ürünleri seçilirken bunların su bazlı cilt bakım ürünleri olmasına dikkat edilmelidir.
Cildinize uygulayacağınız krem, jel ya da köpüğü dairesel hareketlerle, masaj yaparak uygulayınız. Uygulama bittikten sonra yüz ılık suyla iyice durulanmalı ve tek kullanımlık kağıt havlularla nazikçe kurulanmalıdır.
Cildinize peeling ya da maske uygulamasını haftada iki gün olmak üzere yapabilirsiniz. Yüzünüzü nemlendirirken yine su bazlı, thermal ürünler tercih etmelisiniz.
Yağlı ciltler için bakım yaparken, nemlendirici yüz kremi önerileri arasında değerlendirebileceğiniz Uriage water krem; su bazlı olması,cildin su dengesini düzenlemesi ve en üst seviyede tutması gibi özellikleriyle yağlı ciltlerin bakımında dengeleyici bir krem olabilir.
Yazın güneş ışınlarından korunma sağlarken de cilt tipini unutmamak, herhangi bir güneş kremi kullanmamak gerekir.
Yağlı ve karma ciltler için bir seçenek sunan Vichy İdeal Soleil BB Karma ve Yağlı Ciltler İçin Güneş Koruma,yüz ve dekolte bölgesi için kullanılabilir.
Yine yağlı ciltler için bir başka seçenek olan Uriage, matlaştırıcı özelliğiyle yağlı ciltleri güneşten korumak için kullanılacak koruyuculardan biridir. Bir başka seçenek de Avéne yağlı ciltler için güneş koruma ve spreyi olabilir.

Cilt Bakımında Hangi Markalar Tercih Edilebilir?

Cildimizin zarar görmemesi için,çok tabii olarak güvenilirliği kanıtlanmış profesyonel cilt bakım ürünlerinden destek alırken, elbette ki seçimlerimizi en güvenilir markalara başvurarak yaparız.
Profesyonel cilt bakım ürünleri olarak karşımıza çıkan, en iyi cilt bakım ürünleri arasında olan ve çok satılan ürünler arasında yer alan; Vichy, Darphin, La Roche Posay, Avéne, Bioderma, Nuxe gibi en iyi cilt bakımı ürünleri, göz, vücut, el ve cilt bakımı için cildine önem verenlerin rahatlıkla başvuracağı markalardır. Dolaşıma koydukları bakım kremleri ile cildine önem veren kullanıcılara bir tercih çokluğu sunmaktadır.
En iyi cilt bakım ürünleri seçeneklerine ulaşımı sağlayan Milfarma sitesi, nemlendirici yüz kremi önerileri için çoklu seçenek sunmakla kalmaz, bölgesel bakım açısından da seçenekler içermektedir.
Bu seçeneklerden biri,Vichy mineral göz çevresi bakım kremi, göz çevresini nemlendirip, canlı bir görünüm kazanmasını sağlamakla birlikte, koyu halkaların ve göz altı torbalarının görünümünü pürüzsüzleştirir.
La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Çevresi Kremi ise; hassas göz çevresi bakımı için üretilmiştir. Göz altı kırmızılıkları, şişlikleri gidermede etkili olmakla birlikte, rahatsızlık hissi olan göz çevresi için ideal bir seçimdir. Katkı maddesi , paraben, alkol ve renk içermeyişi de artı bir özellik olarak tercih sebebini kuvvetlendirmektedir.

En iyi cilt bakımı ürünleri arasında tavsiye edilecek markalardan biri olan Nuxe cilt bakım kremleri, cilt temizleyici ürünlerden , nemlendirici ve onarıcı bakım kremlerine; güneş kremlerinden, besleyici, onarıcı bakım kremlerine dek cilt için pek çok ihtiyaca yanıt vermektedir. Naturel özellikte, hem yapıcı- onarıcı hem de nemlendirici özelliği olan vazelini de bir bir tercih olarak önümüze sunmayı atlamamıştır.

Cildinize Uygun Vazelin Çeşitleri Milafarma'da


Kökleri çok eskiye yaslanan, 1869’dan beri kullanılan ve 1872 tarihinde patentlenen vazelin, İngiliz bir kimyager olan Robert Chesebrough tarafından bulunmuştur. Cilde faydaları düşünülünce iyi ki de bulmuş diyoruz.
Alman dilinde su manasına gelen “vasser” ve Yunan dilinde yağ anlamına gelen “elaion” kelimelerinden türediği düşünülen vazelin, birleşimindeki yapıdan da işaret ettiği üzere cilt için ne denli faydalı olduğunun sinyalini vermektedir.
Vücuda uygulandığında, katı yapısı erimeye başlayan ve suda erimeyen vazelinin tedavi edici özelliği de vardır. Bu özelliği düşünüldüğünde, vazelin, kurumuş ya da çatlamış bölgelere merhem gibi sürülerek de kullanılabilir
Cildi yumuşatmakta etkili olan ve cilt kuruluğunu gideren vazelin, rahatlıkla tercih edilecek cilt bakımı ürünleri arasında olmakla birlikte, saç bakımı, el ve ayak bakımında da oldukça etkili bir kremdir.
Ciltteki kuruluğu gidermede etkili yanı düşünülünce, Milafarma cilt bakım sitesinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz, “Sankim İlaç” başlığı altında üretilmiş olan Vazelin Naturel, Vazelin Sancak Naturel kremleri akılda tutulması gereken, elimizin altında bulunması gereken kozmetik ürünlerdendir.
Şayet cildinize önem veriyorsanız, cilt bakımı için, Milafarma cilt bakımı sitesi, cildinize uygun seçimler yapmanıza yardımcı olacak ünlü ve güvenilir markalarla ihtiyacınıza yanıt verecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.