x
Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

ÇATLAK KREMİ ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

Cildin fazlasıyla gerilmesi ve bunun sonucu olarak cildin elastik dokusunun kırılmasıyla ortaya çıkan çatlaklar, ilk başta kırmızı ve mor arası bir renkte ve irili ufaklı çizgiler halinde oluşur. Zamanla bu çizgiler sedefli bir renk alır.

Vücudumuzdaki çatlaklar genellikle karın, kalça, göğüs ve baldırlarda ortaya çıkar. Çatlakların ortaya çıkma sebebi  hızlı ve düzensiz biçimde kilo alıp vermek ve hormonel değişikliklerdir. Bunun yanı sıra  stres, bazı hastalıklar, kalıtsal durumlar çatlak oluşumunun sebepleri arasındadır.

Kilo alıp vermek, gebelik gibi süreçlerin bir getirisi olan çatlakların, düzenli ve disiplinli bir bakımla engellenmesi mümkündür.

Çatlakların giderilmesi ve oluşmaması için yürüyüş yapmak, bol su içmek, dengeli beslenmek düzensiz kilo alıp vermemeye dikkat etmek gibi irademizle  yapabileceklerimizin yanı sıra; oluşmuş çatlaklar için krem  ve çatlak önleyici krem kullanarak  vücudumuzdaki çatlakları önlemeyi kolaylaştırabiliriz.

Radix çatlak önleyici jel, içerdiği bitkisel özlü aktifler sayesinde çatlak  görünümüne karşı bakım sağlar.

Radix çatlak giderici jeli kullananlar memnuniyetlerini ürün değerlendirmesi bölümüne geri bildirim olarak iletmişlerdir.

En iyi çatlak önleyici krem önerileri  arasına konulacak çatlak giderici kremlerden biri de Babe çatlak kremi.

Babe Anti Stretch mark çatlak bakım kremi, çatlak görünümünü engellemeye yönelik bakım kremidir. Mevcut çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olan Babe çatlak önleyici krem, gebelik, doğum, hızlı kilo alıp vermek gibi hormonal ve fiziksel değişiklikler sebebiyle çatlak oluşumunu da engelleyici bakım kremidir.

Her cilt tipine uygun çatlak önleyici krem, temizlenmiş cilde, sorunlu olan bölgeye dairesel biçimde masaj yaparak uygulanmalıdır. Babe çatlak kremi, ihtiyaç duyulan  bölgeye sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanması yeterli olacaktır.

En iyi çatlak kremi önerisi olarak rahatlıkla ve güvenerek söylenecek markalardan biri de anne adayları için formüle edilmiş ürünleriyle Mustela’dır.

Gebelik süreci ve gebelik sonrası süreçte, oluşması muhtemel çatlaklar için önleyici özellikte üretilmiş olan Mustela Maternite çatlak serumu, hamile ve/veya yeni annelerin çatlak izlerinin iyileştirilmesine katkı sağlar.

Nemlendirici özelliği olan maracuja yağı içeren mustela çatlak önleyici serum, cildin elastikiyetini güçlendirmekte ya da bu açıdan bir kayıp yaşayan cilde elastikiyet kazandırarak çatlak oluşumunu önlemeye katkı sağlar.

Hamilelik öncesi ve sonrasında rahatlıkla kullanabileceğiniz serum, çatlakları önlemekle birlikte nemlendirir de…

Anne adayları ve yeni anneler için üretilmiş olan bir başka ürün de Mustela çatlak kremidir.

Cildi nemlendirerek ciltteki gerginlik hissini azaltmaya ve yatıştırmaya katkı sağlayan Mustela çatlak kremi, hamilelik süresince cilde uygulandığı zaman vücutta oluşması olası çatlak görünümünü önlemeye yardımcı olur. Cildin esnek ve rahatlamış kalmasına yardımcı olur.

Çatlakların oluşumunu önlemede ve görüntüsünü gidermede etkili olan yöntemlerden biri de  bitkisel yağlardan destek almaktır. Mustela organik sertifikalı çatlak yağı, yüzde yüz doğal kaynaklı bileşenlerden oluşturulmuştur.

Bileşenleri maracuja yağından oluşturulan Mustela yağ, cildin elastikiyetini artırmak ve çatlakların görünümünü azaltmak için gebelik süresince kullanılabilir.

Mustela yağ, ciltteki çatlak görünümünü azaltmakla kalmaz, cildin nem ihtiyacını da karşılar ve  rahatlatır.

Çatlak görünümünü azaltmaya ve oluşumunu engellemeye katı sağlayan bitkisel yağlardan faydalanarak evde kendiniz de çatlaklarla baş etme yollarına katkıda bulanabilirsiniz. Kundela yağı, hint yağı, atkuyruğu yağı , kakao yağı, yonca, zeytin yağı, kuşburnu yağı bunlardan yalnızca bir kaçıdır.

A vitamini destekli beslenmek de çatlaklarla baş etmek için izleyeceğiniz yollardan biridir.

Belirtmek gerekir ki bu tip cilt ve vücut problemlerinde destek almak ve disiplinli hareket etmek olumlu sonuç almayı hızlandırır.

Düzenli ve doğru şekilde çatlak önleyici krem , serum ve yağlardan destek almanın yanı sıra, yürüyüş, dengeli beslenmek, vücudun nem ihtiyacını karşılayacak denli su tüketmek gibi yaşam disiplinlerini sürdürerek çatlaklarla baş etmeniz işten bile değildir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.