x
Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

GÖZ MAKYAJ TEMİZLEYİCİ BAKIM ÜRÜNLERİ

Göz makyajı belki saatler alan, itinayla yapılan, adeta ritüel gibi gerçekleşen, çok özen gösterilen bir süreçtir.

Dikkatlice ve özenerek eyeliner çekerken, rimel sürerken, hangi far ya da göz kalemi olacağını seçip adeta bir resim çizer gibi kıyafetimize, ruh halimize ya da olmak istediğimiz görünüme göre bize ifade gücü kazandıran gözlerin makyajına ne denli özeniyorsak, temizliğini de aynı itinayla yapmak gerekir.

Göz makyajı yaparken iyi hoş da, peki saatlerce yapılan, bir nakış gibi işlenen bu makyajı temizlemek için de aynı şevkte oluyor muyuz her zaman?

 Günün yorgunluğuna kendimizi kaptırıp, temizlememiz gereken cildi sabah uyanınca yüz yıkama vaktine ertelemek göz bakımızı için yaptığımız en büyük yanlış belki de.

Bütün gün bakımlı ve güzel görünmek için, ya da bulunduğumuz özel bir davette, toplantıda dinç ve bakımlı kalabilmek için, akma dağılma bozulma gibi sıkıntılar olmasın diye suya dayanıklı kozmetikler seçerken gün sonunda bu makyajı çıkarmayı da düşünmek gerekir.

Göz makyajı temizlemeyi ertelemek kadar onu baştan savar gibi ya da alelacele yapmaktan da kaçınmak gerekir. Yoksa kırılan ya da kopan kirpiklerin, dökülen kaşların canımızı sıkmaması işten değil. Çünkü sertleşen ve katılaşan kirpikler suyla temas ettiğinde bile kopacak kıvama gelir.

Göz Makyajı Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Göz çevresi cildimizin en hassas olduğu bölgedir. Dolayısıyla bakım uygularken oldukça nazik davranmamız gerekir.

Eyeliner, far, maskara derken göz makyajının tüm ağırlığı neredeyse göz kapaklarına biner. Çok hassas olan göz kapaklarındaki makyajı temizlerken nazikçe göz makyaj temizleyici uygulamak gerekir.

Makyajın tamamı ilk seferde çıkmayabilir. Bu durumda aynı pamukla devam etmekte ısrarcı olmak yerine tekrar yeni bir ped pamuk alıp, makyaj temizleyici döküp hassasiyetle makyajı çıkarmaya devam edilmelidir.

Kirpiklere yapışan ve katılaşan maskara çıkmadığında parmak arasına sıkıştırıp çekmek gibi bir gaflette bulunmayınız. Bu yalnızca kirpik kaybına neden olur.

Kirpiklere zarar vermeden makyaj kalıntılarını çıkarmak için yapmanız gereken makyaj temizleyiciyi pamuğa döküp, kirpiklerin altından yukarıya doğru nazikçe kaldırıp beklemek ve alt kirpikleri de üstten alta doğru iterek on saniye kadar beklemek gerekir.

En İyi Göz Makyaj Temizleyicilerle Makyaj Temizlemek Çok Kolay

Vichy Purete Thermale göz makyaj temizleyicisi 150ml, iki fazlı göz makyaj temizleyici üründür. Göz kapaklardaki ve kirpiklerdeki makyajı nazikçe temizler.

Vichy göz makyaj temizleyici, çok hassas cilde sahip olanların da rahatlıkla kullanabileceği, göz çevresindeki makyajı hızlı ve etkili bir şekilde çıkaran göz çevresi bakım ürünüdür.

Wichy Purete Thermale çift fazlı göz makyaj temizleyici, hassas gözler için  makyaj temizleme suyu göz kapaklara ve kirpiklere pamuk ped yardımıyla uygulanır.

Vichy göz makyaj temizleyici, kirpik kaybını önleyen arginin ve tavrin etkenlerinin bileşimini içermektedir.

En iyi göz makyaj temizleyici olarak önereceğimiz bir başka ürün de La Roche Posay göz makyaj temizleyici.  Paraben içermeyen La Roche Posay Respectissime, suya dayanıklı makyajları temizlemede etkili, çift fazlı makyaj temizleyici üründür. Parfümsüzdür ve hassas gözler için de uygundur.

Bioderma göz makyaj temizleyici de önermeden geçmeyeceğimiz ürünlerden biridir. Durulama gerektirmeyen temizleyici, kir ve makyajı derinlemesine temizleyecek kadar etkilidir. Cildin kaybettiği esneklik ve parlaklığı yeniden kazandıran Bioderma göz makyaj temizleyici, hem yüz hem de göz çevresi için etkili bir makyaj temizleyici üründür.

Yüz ve göz temizliğini yapıp, cildin tamamını makyajdan arındırdıktan sonra, yüzünüzü temizleyici ile yıkayıp cilde tonik ve nemlendirici uygulayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.