x
Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

VÜCUT PEELİNG ÜRÜNLERİ VE FİYATLARI

Mikro taneciklerden oluşan temizleme ürünleri ile cildi temizleme ve arındırma işlemidir peeling.

Cildi  ölü deri ve kirli tabakadan arındırarak  cildin yenilenmesine olanak tanıyan peeling, yalnızca yüz  el ve ayaktan ibaret değildir. Peeling uygulamasını tüm vücudumuz için de uygulanabilir.

Vücut peelingleri için en ideal zaman duş ve/veya banyo sonrasıdır.

Vücudumuza peeling uygulamadan önce yapmamız gereken, vücut cilt tipimize uygun bakım ürünleri seçmiş olmamızdır. Hassas, kuru, karma, yağlı ya da normal cilt tipine sahipsek  seçeceğimiz vücut için peeling kremini de  doğal olarak sahip olduğumuz cilt tipine göre seçmeliyiz.

Doğru seçimlerle ve doğru bir biçimde yapılan peeling, ölü cilt hücrelerinden vücudu arındırırken alt katmanda yer alan yeni ve canlı hücrelere yer açar.

Cilt Tipinize Uygun Vücut Peeling Önerileri

-Yağlı bir cilde peeling ile vücut bakımı yaparken seçilecek ürün içeriğinde alfa ya da beta asitleri, salisilik ya da glikolik asit bulunması yağlı ciltler için uygundur.

Peeling uygulandıktan sonra vücuda mutlaka cilt tipine uygun nemlendirici uygulanmalıdır.

Yağlı ciltler daha toleranslı olduğu için haftada birden fazla peeling uygulanabilir.

-Kuru bir cilt için peeling uygularken, shea yağı, seramid ya da hindistan cevizi  gibi nemlendirici özellikte bileşenler ihtiva eden ürünler tercih edilmelidir. Kurumaya yatkın olmalarından kaynaklı kuru ciltlere haftada bir ya da iki defa peeling uygulanması yerinde olur.

-Normal ciltlere vücut peelingi uygularken, kayısı çekirdeği, ceviz kabuğu, granül şeker ve hafif asitli kimyasal bazlı ürünler tercih edilmelidir.

-Karma cilt tipine sahip vücuda peeling uygularken  nem dengesini sağlayabilmek için doğal yağ içerikleri olan peeling kullanılmalıdır.

Sebum miktarının fazla üretilmesi ve iyi temizlenemeyen gözenekler karma ciltte siyah nokta oluşmasına yol açabilir. Bu sebeple siyah nokta karşıtı peelingler kullanmak gerekir.

En iyi Vücut Peeling Önerileri

Sizin için önereceğimiz en iyi vücut peelin ürünleri, farklı cilt tipleri de göz önünde bulundurularak derlenmiştir.

 La Roche Posay Effaclar mikro peeling jel, tüm vücut için kullanılabilir. Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için mikro peeling etkili olan jel, cildin kirden ve sebum fazlasından arındırırken,  cildin canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına da katkı sağlar.

En iyi vücut peeling ürünleri arasından seçip önerebileceğimiz Nuxe Body Gommage Corp Fondant vücut peelingi vücuttaki ölü deriyi temizlemeye yardımcı olur.

Yüzde yüz bitkisel içeriğe sahip olan Nuxe vücut peeling kremi, portakal kabuğu, liçi çekirdeği ve ceviz kabuğu ile formüle edilmiştir. İçeriğindeki portakal çiçeği, hindistan cevizi ve yabani manolya etkisiyle oluşan hoş kokusu ile sizi rahatlatacak ve iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

En iyi vücut peelingi olarak önerebileceğimiz bir başka bakım ürünü de Darphin Perfecting Body Scrub 200ml vücut peelingidir. Ciltte biriken fazla deriyi temizleyen Darphin peeling, cildin nemlenmesine ve pürüzsüz bir görünüm elde etmesine katkı ağlar.

Vücut için peeling uygularken peeling sonrası kızarıklık olursa paniklemeyin, kısa sürede geçer. Kızarıklık kısa sürede geçmiyorsa kullandığınız ürün cildinize göre değil demektir. Böyle durumlarda tekrar peeling uyguladığınızda bu ürün yerine cilt tipinizi de göz önünde bulundurarak başka bir peeling seçimiyle yola devam ediniz.

Haftada bir iki defa uyguladığınız peelingi, vücut bakım rutininiz olarak düzenli biçimde sürdürdüğünüzde göreceksiniz ki daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olacaksınız.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.