x
Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

TONİK ÇEŞİTLERİ VE MARKALARI

Cilt bakımında cilt temizliği ne denli önemliyse, cilt temizliğinde tonik kullanımı da bir o kadar önemlidir.  Antiseptik özelliği olan tonikler, canlı dokuya uygulanarak mikrop karşıtı maddeler sayesinde cildi temizler ve zararlı/yabancı maddelerden, gün boyu yüzde biriken tozlardan yüzü arındırır.

Yıkanıp kurulanan cilde tonik uygulandığında, gözeneklerde kalan kirler derinlemesine temizlenir.

Gözenekleri temizleyen tonik, cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Cildin ph dengesini ve cilt nemini korur.

Cildi tazeleyen tonik, ciltteki yağ aşırılığını emerek akne ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Yalnızca cildin temizlenmesini ve canlı görünmesini sağlamakla kalmayan tonikler, bu aşamadan sonra cilde uygulanacak olan nemlendirici krem, solüsyon ya da nemlendirici sütler gibi bakım ürünlerinin cilt tarafından daha iyi emilmesine yardımcı olur.

 Tonik Nasıl Uygulanır?

Ilık suyla yıkanan ve cilt tipine uygun temizleme ürünleriyle temizlenen cilde tonik uygulamak için bir parça pamuk alıp, cilt tipine uygun olarak seçilen tonikle ıslatmak gerekir. Sonrasında tonikle ıslatılmış pamuk yüze dairesel hareketlerle uygulanır. Bu işleme kir kalmayana kadar devam edilir.

Cilt temizliğinde tonik kullanılırken ilk yapılması gereken cilt tipine uygun en iyi yüz temizleme toniği seçerek cilt bakımına başlamak olacaktır. Karma, yağlı, kuru ya da normal bir cilt tipinden hangisine sahipseniz, yüz bakımında kullanacağınız tonik, peeling, nemlendirici gibi yüz bakım ürünleri de bu cilt tipine göre olmalıdır.

Kuru Ciltler İçin Tonik Önerileri

Kuru cilt için tonik seçerken nemlendirici özelliği olmasına dikkat edilmelidir. Nuxe Very Rose temizleyici sprey tonik, hassas ciltler için ideal olduğu gibi diğer ciltler için de kullanılabilir. Cildi nemlendirir, yatıştırır ve makyaj temizliğinin tam anlamıyla yapılmasını sağlar.

La Roche Posay reaktif ciltler için misel su da kuru ciltlerin yüz temizliğinde rahatlıkla kullanılabilir. La Roche Posay, hassas ve çok hassas ciltler düşünülerek formüle edilmiş, hassasiyet karşıtı, nazik cilt temizliği için ideal bir yüz temizleme suyudur. Cildi kir, toz, makyaj kalıntılarından temizleyen ve rahatlatıcı etki sağlayan La Roche Posay misel su cildin derinlemesine nemlenmesine yardımcı olur. 

Karma Ciltler İçin Tonik Önerileri

Karma ciltler için Nuxe Aquabella gözenek sıkılaştırıcı losyon karma ciltler için idealdir. Cildi pürüzsün ve nemli hale getirmeye yardımcı olurken, gözeneklerin sıkılaşmasında da etkili olur.

Yağlı Ciltler İçin Tonik Önerileri

Şayet yağlı bir cilde sahipseniz, herhangi bir tonik yerine elbette ki cilt tipinize uygun tonik seçimi yapmanız yerinde olacaktır. 

Akne ve sivilce oluşumuna meyilli olan yağlı ciltler için La Roche Posay Effaclar mikro soyucu tonik kullanılabilir. La Roche Posay gözenek sıkılaştırıcı, düzensiz cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olurken, genişlemiş gözeneklerin düzlemesinde de etkili olur.

Cilt temizliğinde tonik kullanımının yanı sıra misel su kullanımı da etkili bir yüz temizleme yöntemidir. Micellar su olarak da bilinen misel su cildin hiçbir hasar görmeden günlük cilt temizliğinde etkili bir faktördür.

 Miseller su yalnızca kadınların değil, erkeklerinde cilt temizliği yaparken kullanabileceği, cilt temizleme suyudur.

Avene  Cleanance Micellar su, önerebileceğimiz cilt temizleme sularından biridir. Ciltteki kirlerin yanı sıra makyaj temizliğinde de kullanılan micellar su, cildi temizlemekle kalmaz,  cilde ferahlık ve rahatlık verir.

La Roche Posay Reaktif ciltler için misel su cilt temizliği için önerebileceğimiz yüz temizleme ürünleri arasındadır. Hassas ciltler için geliştirilmiş olan bu su, cildin kir, ölü deri ve makyaj atıklarından temizlerken cildin dış etkenlere karşı direnç kazanmasına da yardımcı olur. 

İçeriğinde gliserin bulunduran bu ürün, cildi nemlendirmeye yardımcı olurken, ciltte nemsizlikten kaynaklanan sorunların giderilmesine de yardımcı olur. 

Gerek misel su, gerek yüz temizleme jelleri ve tonikler cildin nefes almasını sağlayan etkili bakım ürünleridir.  Cildimizin sağlıklı görünmesi ve nefes alması için cilt temizliği ve yüz bakımı kaçınılmaz ihtiyaçlarımızdan biridir. Milafarma.com uygun tonik fiyatları ve seçenekleriyle bu ihtiyacımıza yanıt verecek çoklu seçeneklerle günlük yüz temizleme rutinimize katkı sağlayacağı kuşkusuz…

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.