x
Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

TERMAL SU ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

Termal su, denildiği vakit akla gelen ilk şey şifadır. Sağlık sorunlarımıza çare olan kaplıca sularından aşina olduğumuz termal su, sıcak su kaynaklarından elde edilen, yüksek mineralin rahatça çözünebildiği bir sudur.

Yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılan termal suların cilde faydaları fark edilince kozmetikte de doğal olarak termal sulara yer açılmış oldu.

Pek çok engel atlayarak derinlerden gelen termal suları cilt için kullanacaksak eğer, kimyasal ve mikrobiyolojik anlamda güvenilir olması elzemdir.

Termal Suyun Faydaları

Termal su cildimizin gereksinim duyduğu nemi sağlar. Termal suların içinde bulunan mineraller sayesinde cildimiz nemlenir ve mevcut nemin muhafaza edilmesi sağlanır.

Bakım uygulamadan önce cilt temizliği yaptığımız zaman zararlı kalıntılarla birlikte sağlıklı mineraller de suyla akıp gider. Bu sebeple, cilt temizliği yapıldıktan sonra vücuda ve cilde termal su uygulamak kaybedilen minerallerin telafisi açısından yerinde bir uygulama olacaktır.

Termal su, cildimizi makyaj için olması gerektiği kıvama getirir.  Makyaj yapılmadan beş dakika kadar önce cilde termal su sıkıp bekleyelim. Kuruduktan sonra cilde fondöten sürüldüğünde daha nemli, aydınlık, canlı ve doğal bir görünüm oluştuğunu göreceksiniz.

Cilt bakımı uygulandıktan sonra termal su kullanmak da cilde gereken nemi sağlamak açısından oldukça önemlidir.  Cilt maskesi ya da peeling yapılan cildin bakım sonrası daha hassaslaştığını biliyoruz.   Bakım sonrası bir miktar termal su serpildiğinde cildin ferahlığı sağlanmakla birlikte cilt bariyeri de güçlendirilmiş olur.

Cilt bakımı için faydalı olan termal su sıcak mevsimlerde cilt için imdat kolu gibidir. Yaz günlerinin sıcağına maruz kaldığında kuruma sorunuyla da karşı karşıya gelen cilde termal su sıkıldığında cildin ferahlamasının yanı sıra cildin ihtiyacı olan nem de sağlanmış olur.

Termal suların tıpkı cilt bakımının rutine oturması gibi düzenli olarak cilde uygulanması cilt için faydalı olacaktır.

Sabahları yüz temizliğinden sonra, nemlendirici kullanmadan hemen önce termal su kullanabilirsiniz. Düzenli olarak termal su kullanıldığında, cildin nemlenmesi canlı görünmesi ferahlaması gibi pek çok faydasını göreceksiniz.

En İyi Termal Su Çeşitleri

Avene termal su 300 ml,  yüz ve vücuda dilediğiniz sıklıkta kullanabileceğiniz ferahlatıcı özellikte bir cilt bakım ürünüdür. 98,20 tl ederinde olan Avene termal su, cildin ph dengesini sabitler, yatıştırıcı özelliğiyle, ciltteki kızarıklıkların yatıştırılmasına katkı sağlar.

Avene termal su kullananlar tarafından da doğrulanacağı üzere, bu ürün; cildi rahatlatma, ferahlatma ve yatıştırma özelliklerinin yanı sıra makyaj sabitlemekte de oldukça etkilidir.

Avene Termal su 150 ml,  tüm cilt tipleri için uygun olmakla birlikte tıpkı yukarıda belirttiğimiz gibi cildi yatıştırıcı, ferahlatıcı özelliktedir. Vücut için oldukça faydalı mineraller ve elementler içeren Avene termal su fiyat olarak 71, 10 tl ederindedir. 

Vücudunuza 20cm uzaklıktan püskürterek kullanabileceğiniz Avene termal su 50 ml ölçeğindeki ambalajıyla da yaz günleri çantanızda taşıyacağınız küçüklüktedir. Böylece baskın yaz sıcağında, her an cildinizi ferahlatmayı ve kaybettiği nemi kazanmayı kolaylaştırır.

Size önerebileceğimiz bir başka kaliteli ürün de La Roche Posay termal su 50 ml.  İçerdiği zengin mineraller ve antioksidan özelliğiyle cildi ferahlatıp, nemlendirmekle kalmaz, cildin korunmasına da yardımcı olur.

La Roche Posay termal su, yalnızca yetişkinler değil bebek ve çocuklar için de kullanılabilecek özelliktedir.

En hassas ciltler için önerebileceğimiz Uriage termal su seçenekleriniz arasına koyabileceğiniz nitelikte bir üründür. Cildi nemlendiren termal su, cildin yatıştırılmasına ve korunmasına da yardımcı olur.

En iyi termal su markası olan Vichy termal sudan söz etmeden geçemeyiz elbette. Cildin günlük nem gereksinimine rahatlıkla karşılık gelen Vichy termal su, hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Kullanım rahatlığı, çanta boyutunda tasarlanmış küçük ölçekli ambalajlarıyla her an elinizin altında bulunma kolaylığı olan termal suları ihtiyaç duyduğunuz an kullanarak, cildin nem ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilir ve gün içinde nemli, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.