x
Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

VÜCUT NEMLENDİRİCİLER VE VÜCUT LOSYONLARI

Bir cildin nemli olması onun sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Vücut ve cilt nemi doğru biçimde ve yeterli düzeyde sağlandığında, dinamik ve canlı bir görünüm elde edilir. Ancak vücut bunu kendi başına yapamayacağına göre gereken nemi sağlamak bizim elimizdedir.

Sadece vücudu ve cildi nemlendirmek değil, nemi vücutta muhafaza etmek de önemlidir. Bu da cilt bariyerinin güçlendirilmesiyle mümkündür. 

Cildin üst bariyerini onarıp, koruduğumuz zaman vücuttaki nemin dışarı çıkışını engellemiş oluruz ki; böylece mevcut nemin vücutta kalması sağlanmış olur.

Vücudun nem ihtiyacı sağlanırken ve mevcut nemin korunmasına dikkat ederken, vücut nemlendirici ve vücut losyonu ürünlerinden  destek alabiliriz; ama öncelikle cildi kurutan temizlik ürünlerinden uzak durmak gerektiğini de hatırlatmadan geçmeyelim.

Kimyasal bakım ürünlerinden ziyade, doğal içerikli bakım ürünlerini tercih ederek, vücudun nem kaybetmesinin önünü alabiliriz.  Bundan sonraki adım ise cilt tipine uygun vücut nemlendirici ve vücut losyonu seçmek olacaktır.

Vücut Losyonu Niçin Kullanılmalı?

Vücudun kaybettiği nemi geri kazanmasını ve vücuttaki nem düzeyinin dengede tutulmasını sağlayan vücut losyonu, cildin canlı ve pürüzsüz görünmesine de katkı sağlar.

Nem oranının dengede olmasını sağlayan vücut losyonları, tıpkı vücudumuzu nemlendirmeye yardımcı olan vücut kremi gibi cilt tipine uygun  olmalıdır.

Günlük nem ihtiyacını karşılamakla birlikte, banyodan sonra  sıcak su etkisinden dolayı kuruyan cildin nem ihtiyacını karşılamak  ve vücut nemini dengelemek için kullanılan vücut losyonu, özellikle yaz mevsiminde kurtarıcı gibi imdadımıza yetişir.

Vücut losyonu, yaz mevsiminin getirisi olarak yoğun güneş ışığına maruz kalmaktan dolayı kuruyan ciltlerin nem kaybını karşılamakla birlikte ferahlatıcı etki sağlar. 

Vücut losyonları ve nemlendirici önerilerinde bulunmadan önce  önemli bir ayrıntıyı eklemeden geçmeyelim: Şayet hassas bir cilde sahipseniz, vücut losyonu seçerken noncomedogenetic ibaresi olan bakım ürünleri tercih edilmelidir.

Noncomedogenetic içeriğe sahip ürünler, gözenekleri tıkamadan bakım yapmaya yardımcı olan ürünlerdir.

Hangi vücut losyonları ve nemlendiriciler kullanılabilir?

Vücudumuzu nemlendirmeye yardımcı olacak ürünleri seçerken, belki de en başta vazelinden söz etmek gerekir.

Sertliğinden ve kuruluğundan en çok rahatsızlık duyduğumuz topuk, dirsek ve dizlerin yumuşatılmasında etkili bir bakım ürünü olan  vazelin naturel, cildin onarılmasına da katkı sağlar.  Ayrıca  çatlayan ve kuruyan dudak bakımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Naturel vazelin fiyat bakımından 9 tl ila 14 tl arasında oldukça ekonomik bir edere sahiptir.

Kuru ve atopik ciltler için önerebileceğimiz Uriage Xemose atopi eğilimli ciltler için krem, kaşıntıyı hafifleten ve kuruluğu azaltan bir etki sağlar. Uriage nemlendirici kuru, yıpranmış ve atopik ciltler için formüle edilmiştir.

La Roche Posay Lipikar Baume balsam losyon da kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltler için önerebileceğimiz vücut losyonudur.

La Roche Posay Hydraphase İntense, güneş koruyucu içeren  nemlendirici krem de günlük vücut nemlendirme ihtiyacınıza karşılık gelecek bakım ürünlerindendir.

La Roche Posay vücut nemlendirici, uv ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir, vücudun  uzun süre nemli kalmasına olanak sağlar.

Önermekten geri durmayacağımız bir başka vücut losyonu da Caudalie beyaz misk ve zencefil aromalı besleyici vücut losyonudur.

Besleyici aktif içeriklerle formüle edilmiş Caudalie, antioksidan üzüm polifenolleri ve gingko biloba sayesinde cildin yumuşamasına ve canlı görünmesine katkı sağlar.

Yalnızca yetişkin değil, bebek ve çocuklar için rahatlıkla kullanılabilecek en iyi nemlendirici ürünlerinden biri de Bioderma Atoderm İtensive yatıştırıcı balm.

Sözünü etmeden geçemeyeceğimiz Bioderma balm, kuru ve çok kuru ciltler için formüle edilmiştir. Cildin doğal yapısını koruyucu özellikte olan Bioderma Atoderm, cildi nemlendirmeye katkı sağlar.

Tüm cilt tipleri için önerebileceğimiz bir ürün olan Avene tüm ciltler için temizleme losyonu, ciltte gün boyu biriken kiri ve makyaj kalıntılarını temizleyerek cildin kirlerden arınmasını sağlar.,

 Avene temizleme losyonu, içerdiği termal su sebebiyle cildi rahatlatıcı etki sunar.

Vücudunuzu cilt tipine uygun biçimde ve doğru şekilde nemlendirdiğinizde yaşlanma sinyallerinin zayıflatıldığını, cildinizin sağlıklı ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Vücudunuzun nem ihtiyacına destek olmak için Milafarma’da rahatlıkla tercih edebileceğiniz vücut nemlendiricilerine göz atmakta fayda var. Size düşen, sağlıklı beslenmek, bol su tüketmek ve cildiniz için uygun olan nemlendirici ve losyonlarla vücudun günlük bakımını bir disiplin içinde yürütmektir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.