x
Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

MASKE VE PEELİNG ÜRÜNLERİ

Peeling cilt temizleme ve cilt bakımı uygulamanın önemli bir parçasıdır. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını amaçlar.
Peeling uygulaması doğru şekilde yapılmazsa cildiniz faydadan ziyade zarar görebilir. Bu sebeple cildinize peeling uygulamadan önce cilt tipinizi belirlemeniz elzemdir. Her nemlendirici her cilde uygun olmadığı gibi her peeling de her cilde uygulanmaz çünkü.
Hangi tür peeling uygulanacağı bunun kendiniz tarafından yapılabilecek özellikte bir peeling mi yoksa bir uzaman tarafından yapılabilecek peeling mi olacağı da saptanmalı ve ona göre davranmalı.
Peeling bir uzaman tarafından uygulanabileceği gibi peeling uygulaması için formüle edilmiş bakım ürünleriyle evde de uygulanabilir. Ancak unutulmamalıdır ki ciltte yüzeysel, orta ya da derinlemesine yapılan peeling evde sadece yüzeysel olarak uygulanabilir.
Orta ya da derin peeling uygulaması yalnızca uzamanlar tarafından uygulanabilir. Şayet evde yüzeysel peeling uygulayacaksınız cilt tipinizi belirlemeli ve buna uygun peeling ürünü kullanmalısınız.
Peeling, yüz ve vücuda uygulanan bir cilt bakımıdır. Biz burada yüz peelingi üzerine bilgilendirmede bulunacağız.

Yüz Peelingi Nasıl Yapılır?


Öncelikle belirtmek gerekir ki yüz peelingi uygulayacağınız en sağlıklı zaman uyku öncesi zaman dilimidir.
Tıpkı nemlendirici uygulamadan önce yaptığımız gibi peeling uygulamadan önce de cildinizi temizlemeniz gerekir.
İster yağlı, ister karma, kuru ya da normal ciltli olun hassas ciltler dahil, her cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceği Nuxe canlandırıcı peeling maske rahatlıkla tavsiye edeceğimiz bir cilt bakımı ürünüdür.
Nuxe yüz peelingi, arındırıcı etkide yüz maskesidir. Ciltteki yağları, kirleri ve makyaj kalıntılarını temizler. İçeriğinde makedamya yağı ve gül suyu bulunan hassas ciltler için yüz peelingi, cildin nem seviyesini dengeleyici özelliktedir.
123,25 tl ederinde olan Nuxe yüz peelingini göz çevresini hariç tutarak, yüze eşit miktarda yayıp dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Pembe renkli jel, yağ formuna dönüşünceye kadar masaj yaptıktan sonra iki dakika bekletip bol su ile yıkayınız.
Peeling sonrası ılık suyla yıkanan cildinizi nazikçe kuruladıktan sonra yüz maskesi ya da nemlendirici bakım kremi uygulayarak cildinizi dinlenmeye bırakınız.
Peeling yöntemini haftada bir ya da iki defa denemekte fayda var. Daha fazlası cildinizin zarar görmesine ve kendini koruma işlevinin bozulmasına sebep olabilir.
Peeling yaparken başvuracağınız yüz peelingi maraklarından biri de Darphin peeling çeşitleridir.
Darphin Soin Professionel Peeling Jeunesse Resurfaçant De Linstitut, bitkisel özlü cilt arındırıcı peelingdir. Hassas ciltler için uygun olmamakla birlikte diğer ciltler için kullanılabilir bir cilt bakım ürünüdür. İçeriğindeki bitkisel özler sayesinde cildi yıpratmadan arındırırken, cildin aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlar.
Haftada bir kez uygulamanız yeterli olan bu peelingi temizlenmiş, kuru cilde pamuk yardımıyla uygulayın ve durulamayın.
En iyi yüz peelingi ürünlerinden biri de La Roche Posay Effaclar Peeling Etkili Leke Karşıtı Serum’dur. Akneye eğilimli ciltler için ideal bir seçim olan La Roche Posay, ciltte mevcut olan fazla sebum miktarını azaltırken, cilt lekelerine karşı bakım sağlar.
Avene A- Oxitive gece bakım kremi de peeling etkili olup, gece bakımı için ideal cilt bakımı ürünlerindendir. Düzensiz cilt rengi sorunu olan, yorgun ciltler, küçük ve ilk kırışıklıklar için peeling etkili olan bakım kremi, kokusuzdur ve soyma etkisine sahiptir.
Avene A-Oxitive gece bakım kremi içeriğindeki zengin termal su etkisiyle cildi yatıştırıcı ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Günlük dış etkilere, çevresel faktörlerin yarattığı kirliliğin zarar verici etkilerine karşı koruyucu cilt bakım ürünüdür.
Cilt tipinin peeling uygularken de önemli olduğunu söylemiştik. Şayet kuru bir cilde sahipseniz, alkol oranı yüksek ürünlerden uzak durmanız yerinde olacaktır. Nemlendirici bileşenler içeren ürünler kuru ciltler için ideal seçim olacaktır.
Kuru cilt tipi, haliyle kurumaya daha meyilli olduğu için bu tip cilde peeling haftada bir uygulanmalı ve ardından mutlaka yüksek oranlı nemlendirici kullanılmalıdır.
Peeling sonrası cildiniz yumuşak olacaktır, kızarıklık oluştuysa bunlar kısa bir süre sonra geçecektir. Şayet geçmiyorsa bu demektir ki seçtiğiniz ürün, cilt yapınıza uygun değildir. Bu durumda bir dahaki sefere başka bir peeling uygulamalısınız.
Milafarma.com’da uygun fiyatlı peeling ve yüz maskesi çeşitleri ile cilt tipinize uygun seçimler yaparak cildinizin ihtiyaç duyduğu arınmayı ve aydınlatmayı sağlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.