x
Сортировать выберите
Итого 5 продукт отображается.
Какая продукция вас интересует?
ОТПРАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

ATOPİK VÜCUT KREMLERİ ÜRÜNLERİ

Atopik cilt, kendini tekrar eden, uzun süreli bir cilt problemidir. Cildin çok kuru olması ve reaksiyon gösteren immün sistem (bağışıklık sistemi) atopinin iki esas nedenidir.

Her ne kadar atopik cilt, bir cilt sorunu olsa da bu sorun çözülemez bir problem değildir. Cilt tipine uygun şekilde önlem almak ve destek sağlamak bu sorunun en sağlıklı şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Cildimiz bizi dış etkenlerden koruyan bir kalkan gibidir. Cildimizi, özelliğine uygun biçimde korumak ve bakımını sağlamak hem sağlık açısından, hem de görsel memnuniyet açısından olmazsa olmazımızdır.

Atopik bir cildin ihtiyaçlarına doğru şekilde yanıt verici bir bakım uygulandığında bu durum cilt sıkıntısı olmaktan çıkacak, bir çözüme ve sağlığa kavuşacaktır.

Atopik dermatitlerde  cilt bariyeri bozulmuştur. Bariyer  işlevinin bozulmasıyla birlikte cildin su tutma özelliği de bozulur. Böylece cilt kurumaya başlar. Dermatitin en belirgin özelliği olan kurulukla birlikte kaşıntı da başlar.

Bariyer işlevinin bozulması sonucu oluşan sıkıntılardan biri de, alerjenlerin ciltten kolay biçimde geçişiyle birlikte bağışıklık sistemini uyarmalarıdır ki bu da alerjik reaksiyonların gelişmesine neden olur.

Atopik ciltler ya da atopiye eğilim gösteren ciltler nelere dikkat etmeli

Atopik ciltlerde mevcut olan sıkıntılar, cildin kuruluğundan dolayı kaşıntı oluşması ve hatta bu kaşıntının yoğunlaşması, cildin kalınlaşması, kızarıklıklar, derinin pul pul dökülmesi ve tahriştir.

Görüldüğü üzere bariyer fonksiyonlarının çökmesiyle birlikte, kuruma ve kaşıntıyla başlayan ciltte zincirleme sorunlar oluşuyor. Bunu önlemenin ilk adımlarından biri elbette k cilt bariyerini güçlendirmek ve cildi atopiye eğilimli ciltlere uygun biçimde  nemlendirmektir.

Kurluktan kaynaklı kaşınmaya başlayan cildi kaşımamak, sıcak duş almamak da atopik cilt ya da atopiye eğilimli ciltlerin dikkat etmesi gereken noktalardır.

Atopik ciltler için bakım ürünleri önerileri

Atopik ciltler için Avene atopik dermatit ürünleri kullanılabilir. Avene Xeraclm A.D. atopik ciltler için nemlendirici, çok kuru ya da atopik eğilimli ciltler için nemlendirici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Salt yetişkinler için değil bebek ve çocuklar için de kullanılabilir özelliktedir.

 Avene atopik ciltler için krem, kuru ve hassas ciltlerde cildin fonksiyonel olarak bozulmuş koruyucu bariyerini onarır ve cildi nemlendirir. Kuruluktan kaynaklı ciltte meydana gelen kızarıklık ve kaşıntıyı yatıştırmada etkili olan krem lipid yenileyici formülüyle  cildin koruyucu bariyerini onarmakla kalmaz güçlendirir.

Avene Thermal su ve bitkisel yağ içeriği sayesinde cildi derinlemesine nemlendiren atopik dermatit krem, cildi uzun vadede beslemeye katkı sağlar.

Avene Antirougeurs kızarıklık karşıtı krem de atopik cilt ve atopiye eğilimli ciltlerin tercih edeceği bakım ürünlerindendir. Kızarıklık olan bölgeler için formüle edilmiş olan krem, kızarıklık görünümünü azaltırken cildi yatıştırır ve nemlendirir. 

La Roche Posay atopik dermatit ürünlerden olan La Roche Posay Kerium, pullanma karşıtı yüz bakım kremidir. Cildin savunma sisteminin güçlenmesini sağlar.

Önerebileceğimiz bir başka bakım ürünü de Cerave nemlendirici losyon.

Cerava nemlendirici losyon, cildi nemlendirmekte ve yıpranan bariyeri onarmakta etkili olmakla birlikte cildin pürüzsüz görünmesini de sağlar.

Atopik dermatit cilt bakım ürünlerinden biri de Cumlaude Lab Xeralaude! Cumlaude, kuru, hassas ve kalınlaşmış ciltler için ideal bir nemlendirici kremdir. Kuruluk ve kuruluktan dolayı ciltte meydana gelen kaşıntı ve pullanmanın giderilmesini sağlar.

Dermatit krem önerileri arasına güvenerek koyacağımız ürünlerden biri de Bioderma İntensive yatıştırıcı balm, cildin doğal bariyerini korumaya yardımcı olur. Ciltte yoğun kuruluğun yol açtığı dış etkenlerin ciltte tutunmasını önlemeye katkı sağlar.

Bioderma İntensive Baume, kuruluğun neden olduğu kızarıklıkların ve kaşıntının giderilmesine yardımcı olur. Bünyesinde mevcut olan kanola ve ayçiçeği yağı sayesinde cildin nemlenmesine yardımcı olmakla birlikte cildin beslenmesinde de etkili olur.

Atopik cilde sahip olmak her ne kadar uğraştırıcı olsa da cildinizi iyi olmak yönünde destekleyen güvenilir cilt bakım ürünlerinden destek alarak, cildinizin yapısından kaynaklı oluşan sorunları giderir ve ihtiyacınız olan rahatlık hissine kavuşabilirsiniz.

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.