x
Сортировать выберите
Итого 173 продукт отображается.
Какая продукция вас интересует?
ОТПРАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ, MARKALARI VE FİYATLARI


Yüzümüz ömür boyu yaşadıklarımızın izini taşıyan bir harita gibidir. Tüm anlamların, anıların yoğunlaştığı en kuvvetli görselidir insanın. Her izin sirayet ettiği yüzümüzü, yılların yükü altında ezmek yerine, tüm hayatın canlılığını taşıyacak denli dinamik tutmak gerekir.
Yüz bakım ürünleri tıpkı bir destek ünitesi gibi bu süreçte bize yardımcı olur. Yüz bakımı yaparken en önemli şey, cilt tipine göre bakım yapılması gerektiğidir. Yüz bakım kremleri, cilt tipinize uygun olarak seçilmelidir.
İster yağlı, ister kuru, ister karma cilt tipine sahip olun, cilt bakımının başlangıç noktası; cilt temizliğidir. Fakat burada esas nokta, cilt tipine göre yüz temizliği yapılmasıdır. Ardından gelen adım ise; temizlenmiş cilde, günlük nemlendirici yüz kremi kullanmaktır.

Kuru Ciltler İçin Yüz Temizleme Önerileri


Bir rutinde yapılması gereken kuru cilt bakımında, nemlendirici özelliğe sahip temizleyiciler kullanılması gerekir.
Nem oranı düşük olduğu için mat görünmeye yatkın olan kuru ciltler için hazırlanan yüz temizleyicileri, genel olarak cildi besleyen ve canlılık kazandıran özellikte hazırlanır. Ver her defasında unutulmamalıdır ki, ister nemlendirici sürün, ister temizleyici, yüzünüze uygulama yaparken hassasiyetli davranmalı, nazikçe, masaj yaparak kremin cilde yedirilmesi sağlanmalıdır.
Kuru ciltler temizlenirken, Avéne kuru ve hassas ciltler için uygun olan temizleme sütü kullanılabilir.
Kuru ciltleri nemlendirmek için, nemlendirici yüz kremleri önerileri arasına alınabilecek Avene Nutritive besleyici bakım kremi kullanılabilir. Günlük nemlendirici yüz kremi olarak kullanacağınız bu krem, kuru, hassas ve çok kuru ciltler için, besleyici günlük bakım kremidir. Kuru ciltlerin bakımında rahatlıkla kullanılabilir.
Kuru ciltler için yüz bakım ürünleri tavsiye ederken akla gelen bir başka ürün Uriage termal sudur. En hassas ciltler için uygun olan Uriage termal su, cildi yatıştırıp nemlendirerek, cildin korunmasını sağlar.
En etkili yüz bakım ürünleri arasında olan Vichy’nin, Aqualia Termal Rich nemlendirici bakım kremi de kuru ciltler için rahatlıkla başvurulacak bir bakım kremidir. Doğal hyalüronik asit ve Vichy mineralli termal su ihtiva eden bakım kremi, yoğun nemlendirici etkisiyle, kuru ciltler için başucu olacak kremlerdendir. İki gün boyunca cildin nemli kalmasını sağlaması da bir başka tercih nedenidir.

Kuru Ciltler için Maske Önerileri


Hangi cilt tipi için olursa olsun, yüz maskeleri, günlük bakımın haricinde tutulması gereken yüz bakım aşamalarından biridir. Haftada bir ila üç defa arasında yapılması uygundur.
Kurcu ciltler için hazırlanan yüz maskesi kremi, tıpkı kurcu ciltler için hazırlanan temizleyiciler gibi, kuru ciltleri beslemeye ve canlandırmaya yöneliktir.
Ciltte görülmesi muhtemel, kızarıklık, solgunluk ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını engelleyecek olan yüz maskesi kremi için, Nuxe canlandırıcı peeling maske ya da Caudalie yoğun nemlendirici etkili peeling kullanılabilir. Nuxe canlandırıcı peeling maske, derinlemesine arındırma özelliğiyle, yüzdeki mat görünümü ortadan kaldırarak, temiz, canlı ve pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.
Yağlı Cilt Tipi İçin Yüz Temizleme Önerileri
Yağlı bir cilt de tıpkı hassas ve kuru ciltler gibi özenli bir bakım gerektirir. Yağlı ciltler için yüz temizlemede La Roche – Posay Effaclar Jel rahatlıkla kullanılabilir. Yağlı ve hassas ciltler için kullanılabilecek temizleyici jel, akneye meyilli cilt tipleri üzerinde test edilmiştir. Ve buna ek olarak; La Roche- Posay Effaclar tonik gözeneklerin sıkılaştırılması için kullanılabilir.
En iyi yüz bakım ürünleri arasında olan Vichy Normaderm Phytosolution günlük bakım kremi, yağlı ve akneye meyilli ciltler için kullanılabilecek günlük bakım kremlerindendir. Salisilik asit ihtiva eden formülüyle, ilk çift etkili cilt kusuru karşıtı olma özelliği taşır.

Karma Cilt Tipi İçin Yüz Temizleme Önerileri


Karma bir cilde sahip olmak demek, bakım yaparken iki cilt tipini, yağlı ve kuru cildi dengelemek demektir. Yüz bakımında yağlı bölgeyi daha da yağlandıracak ya da kuru bölgeyi daha da kurutacak kremlerden kaçınmak gerekir. Ama öncelikle yapılması gereken cildi temizlemektir bittabi…
Hangi cilt tipi olursa olsun, cilt temizliğinde tonik kullanımı, düzenli olarak cilt temizleme rutininin önemli bir parçasıdır. Karma ciltler için yüz temizleme cilt tipine uygun jel ve köpüklerle yapılmalıdır.
Vichy tonik bu ihtiyaca cevap vermekle birlikte yağlı ciltler için yüz temizleme ürünlerinin kullanılması önerilmez.
Sabun içermeyen formülüyle, cildin pH dengesini muhafaza ederek cildi koruyan Avene Cleanance karma ve yağlı ciltler için temizleme jeli cildinizi özenle itinayla temizlemeniz için kullanabileceğiniz bir üründür. Cilde saflık ve ferahlık sağlamakta destek olacak bu jel, bitkisel aktifleri sebebiyle, sebum fazlalığını düzenler, böylece cildin parlak görünmesinin önüne geçer.
Cilt temizliğinden sonra yapılması gereken, karma cilt için yüz nemlendirici krem kullanmaktır ki bu noktada Vichy Liftaktif Supreme normal ve karma ciltler için yaşlanma karşıtı krem kullanılabilir. Bir ay itibariyle uzun süreli sıkılık etkisi gösteren krem, günlük nemlendirici yüz kremi olarak cildi pürüzsüzleştirir, ciltte mevcut olan ince çizgi ve kırışıklıkları azaltarak, parlak bir görünüm elde edilmesini sağlar.
Karma ve yağlı ciltler için atlanmaması gereken bir nokta da olması muhtemel sivilcelere karşı alınacak tedbirlerdir. Karma ve yağlı ciltlerde sebum miktarı düzensizdir. Haliyle bu durum, ciltte akne ve buna bağlı olarak da sivilce oluşumunu tetikler. Bu sorunu önlemek için cilt tipine uygun temizleyici ve nemlendirici kullanmanız gerekir.
Sivilceli ciltler için yüz temizleme jeli olarak önerebileceğimiz Uriage Hyseac Cleansıng jel, karma ve yağlı ciltler düşünülerek hazırlanmış, sabunsuz bir temizleme jelidir. Yalnızca yüz değil, vücut için de kullanılabilir.
Karma cildi nemlendirmek için Ducray Keracnyl kontrol kremi kullanılabilir. Akneye eğilimli ciltler için uygun olan bu krem, siyah nokta ve sivilcelerden arınmayı destekleyici özelliktedir.
Cilt tipine uygun bakım yapılırken atlanmayacak bir başka sorunsal durum da cilt lekeleri ve cilt rengindeki eşitsizliktir.
Cilt tonundaki eşitsizlikler, lekelenmeler, kızarıklıklar genellikle yaşlanma etkisi sebebiyle oluşmaya başlar. Böyle bir durumda yapılması gereken elbette ki cilt tonu eşitleyici ürünlerden destek almaktır.
Vichy Slove Age probiyotik türevi içeren günlük bakım kremi, serbest radikaller neticesinde oluşan ton kaybının azalmasını sağlar, yaşlanma belirtisi olan, leke, sıkılık kaybı, kırışıklık sıkıntılarını yavaşlatır.
Cildinizi tanıyıp, cildinizin ihtiyaçlarına uygun bakım yaptığınızda aynada baktığınız yüzünüz size sağlıkla ve canlılıkla gülümseyecektir.
Size önerdiklerimiz dışında daha başka cildinize uygun ve gerekli bakım ürünlerinden destek almanın yanı sıra sağlıklı bir yaşam çizgisi sürdürerek sıhhatli ve canlı bir cilde sahip olmanız çok mümkün. Bu sağlıklı yapıyı oluşturmak ve sürdürmek milafarma.com'daki en etkili yüz bakım ürünleri seçeneklerinden sağlayacağınız yardımcı uygulayıcılarla çok daha kolay ve mümkün.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.