x
Сортировать выберите
Итого 65 продукт отображается.
Какая продукция вас интересует?
ОТПРАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

NEMLENDİRİCİ ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI MİLAFARMA

Cildimizi nemlendirmek onun daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Cildin nemli görünmesi elbette ki geçicidir ancak cildi düzenli ve doğru şekilde nemlendirdiğimizde, ciltteki iyileşme kalıcı olabilir.
Her gün nemlendirilen cilt parlak ve canlı bir görünüme sahip olur. Mevsim değişiklikleri, her gün maruz kaldığımız çevresel faktörüler cildin hasar görmesine ve ardından da kurumasına ve neden olur.
Kuruyan cilt, bir zaman sonra kızarıklık ve kaşınma gibi problemlerle karşı karşıya kalır. Bunun önüne geçmenin yolu da cildi nemlendirmekten geçmektedir. Nemlendirilen ciltte, kırışıklıkların sert değil de daha yumuşak ve iyi bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.
Vücut gereksinim duyduğu sudan mahrum kaldığında ciltte kuruluk başlar ki bu da yaşlanmayı hızlandırır. Kuruyan ciltte zamanla kırışıklık ve renk tonu farklılıklarıyla birlikte ciltte lekelenmeler de başlar.
Sağlıklı beslenmek, bol su tüketmek, uyku düzeninin sağlanması ve spor yapmak elbette ki cilde iyi gelen doğal ve kendi imkanlarınız ile yapacağımız bakım yollarıdır. Ancak bu her zaman tek başına yeterli olmayabilir.
Üstelik normal bir cilde sahip değilseniz, hassas, yağlı ya da karma bir cilde tipiniz varsa; yüz ve vücut nemlendirirken bu cilt tipine göre hareket ederek, cilt tipine uygun nemlendirici krem kullanarak cildi nemlendirmeyi desteklemek gerekir.
Cildimizi nemlendirirken ilk adım, elbette ki ciltteki nem kaybının önüne geçmek olmalıdır. Bu sebeple yüzünüzü yıkadığınız suyun sıcaklığı önemlidir. Sıcak su nem kaybına sebep olur bu sebeple ılık ya da normal sıcaklıkta su ile yüz yıkamak gerekir.
Nemlendirici kullanmadan önce cilt temizleme köpüğü kullanıyorsanız, fazla köpürtmeden ve ciltte uzun süre kalmasına izin vermeden cilt temizliği yapmalısınız. Ilık suyla yıkayıp nazikçe kuruladığınız cildi çok geçmeden, üç dört dakika içinde nemlendirmeniz gerekir.

Her Cilt Tipine Uygun Nemlendiriciler

Yüz ve vücut nemlendirmede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cilt tipimize ve cildimizdeki sorunlara uygun krem seçimi yapmaktır.
Eğer yağlı bir cilde sahipsek, cildin parlamasına, akne yapmasına meyilli oluşunu akılda tutarak bir nemlendirici seçmek gerekir.
Yağlı ciltler için nemlendirici seçiminde bir öneri olarak Vichy Normaderm Phytosolution, cilt kusuru karşıtı günlük nemlendirici kremini deneyebilirsiniz. Yirmi dört saate kadar etkili olan krem, içeriğindeki salisilik asit sayesinde akneye ve yağlanmaya meyilli yağlı ciltlerde çift ekili bir günlük nemlendiricidir.
Cildi nemlendirirken, mevsimsel ve günlük çevresel faktörüler de göz önünde bulundurulmalıdır.
Vichy İdeal Soleil BB karma-yağlı ciltler için güneş koruma, cildinizi yazın güneşin zararlı etkilerinden koruyarak cildine uygun biçimde nemlendirir. Yalnızca yüz için değil, dekolte bölgesi içinde rahatlıkla kullanılabilir.
Yağlı ciltler için önerilecek bir başka nemlendirici krem de La Roche Posay Effaclar mat kremdir. Yağlı ciltlerin yanı sıra hassas ciltler için de kullanılabilir özellikte olan krem, nemlendirmekle birlikte gözenekleri sıkılaştırır. Yağlı cildin sorunsalı olan sebum üretimini yavaşlatır. La Roche Posay nemlendirici fiyat olarak 125,91 tl’dir.
Kuru ciltler için nemlendirici seçerken cildin nemlenmesini destekleyecek, esneklik kazanmasına yardımcı olacak ve kuru ciltlerde mevcut olan mat görünümü ortadan kaldırıp, cildin canlı görünmesini sağlayacak nemlendiriciler seçmek gerekir.
Kurur ciltlerin hassasiyetine bir yanıt olarak formüle edilmiş olan Cerave nemlendirici krem, cildi nemlendirmekle birlikte, cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. Cildin gün boyu nemli kalmasına yardımcı olan Cerave yüz kremi, parfüm içermeyen formülüyle hassas ciltler içinde uygundur. Kuru cildin nem kaybını telafide etkili olan krem, yağlılık hissi bırakmayarak cildi nemlendirirken bir kullanım konforu sunar.
Kuru ciltlerden söz açmışken hassas ciltlere de değinerek, bu cilt tipi için uygun krem önerimizi yapmadan geçmeyelim. La Roche-Posay Toleriane Sensitiveleteint Creme kızarıklığa meyilli, hassas ciltler için renkli nemlendirici bakım kremidir. Hassasiyetten kaynaklı kızarıklık pullanma ve renk farklılıklarını tolere etmekte yardımcı bir kremdir.
Kuru ciltler için önermekten geri durmayacağımız bir başka krem de Vichy Aqualia Thermal Rich nemlendiren bakım kremidir. Cildin 48 saat süreyle nemli kalmasını sağlayan krem, içerdiği Vichy mineralli termal su ve doğal hyalüronik asit ile kuru ciltler için yoğun nemlendirici özellik taşır.

Karma Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

Karma ciltler, yağlı ve kuru ciltlere oranla bakımı daha zor cilt tipidir. Çünkü iki farklı cilt tipinin özelliklerini ve bu özelliklerin getirisi olan sorunlarını içerir. Bu da cilt bakımı yaparken, iki cilt türünü de dengeleyecek bakımı şart koşar.
Karma ciltler için nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gereken kuru bölgeyi nemlendirirken, zaten yağlı olan “T” bölgesini yağlandırmayacak krem seçimini yapmaktır
Yağlı bölgeleri matlaştırırken, kuru bölgeleri yatıştırıp rahatlatacak özellikte nemlendirici kremler seçilmelidir. Vichy Aqualia Thermal Light nemlendiren bakım kremi, tam da bu cilt tipine uygun bakım kremidir. Normal ciltler için de tercih edilebilir.
Darphin Hydraskin Light krem de karma ciltler için rahatlıkla tavsiye edilecek kremlerden biridir. Normal ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği Darphin nemlendirici yağlandırmayan özellikte jel kremdir.

Su bazlı nemlendirici kremler de cildi nemlendirmede göz önünde tutulması gereken seçeneklerdendir. Cildi uzun süre cildin daha fazla nem kazanmasına yardımcı olurlar. Böylece ciltte kendini zamanla gösterecek olan yaşlanma belirtilerinin gecikmesini sağlar.
Su bazlı nemlendiriciler, cildin su dengesini sağlamaya yardımcı olacak kremlerdir. Uriage water krem su bazlı özelliğiyle, cildin su hidrasyonunu mütemadiyen en üst seviyede tutar ve cildin bariyer etkisini düzenler.
Cildimizin canlı, güzel ve sağlıklı görünmesi, cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesiyle mümkündür. Nem bir cildin en temel ihtiyacıdır. Cildimize uygun nemlendiricilerle sağlıklı ve canlı görünüm elde etmek rutin olarak bakım yapmakla mümkündür.
Cildimize rutin olarak ve doğru seçimlerle nemlendirici uyguladığımızda, cildin yaşlanması yavaşlar, ciltte gerilme sorunları ortadan kalkar ve cildin esnekliği artar.
Milafarma’da her cilt tipine ve yaşa uygun, mevsim etkileri de göz önüne alınarak yapılacak nemlendirici seçenekleri ve nemlendirici krem fiyatlarına ulaşarak cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı iç rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.