x
Сортировать выберите
Итого 2 продукт отображается.
Какая продукция вас интересует?
ОТПРАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

VÜCUT SIKILAŞTIRICI  VE İNCELTİCİ ÜRÜNLER

Hayatın değişmez gerçeği olan her şeyin geçiciliği, görünümümüzde de bir yaşam kuralı gibidir.

Kaçınılmaz biçimde vücudumuz çevresel faktörlere, yaşadığımız dünyanın dengesi olan yer çekimi etkisiyle, tabiatın düzenine  bağlı olarak değişir. Oysa insan, vücudunu her daim sağlıklı ve diri görmek ister. Öyle ki bu istek  giderek zamana meydan okumak gibi azimli bir mücadeleye bile dönüşebilir. 

Kilo alıp vermelerle, doğum ya da başka dış faktörler sebebiyle, yahut da yaş ilerlemesinin yer çekimi kuvvetiyle  birleşerek, vücudumuzun değişmesine etki etmesiyle vücut dirliğimiz değişir, dönüşür.Yavaşlamaya başlayan metabolizma faktörünü de atlamamak gerek…

Düzenli beslenme, sıvı tüketimi ve egzersizlerle,  değişen, hantallaşan, giderek derisi sarkan vücudumuzu toparlamak, diri bir görünüm elde etmek isteriz. Ancak bu her zaman yeterli olmayabilir.

İlerlemeler kaydeden çağın bir getirisi olarak, işin cerrahi müdahaleyle  çözülebilir yanı olduğunu da bilmekle birlikte, başka bir alternatif olan vücut sıkılaştırıcı  ve fazla kiloları atmaya yardımcı inceltici takviyelerle  bu sıkıntımıza çare oluşturabiliriz.

Her Vücut Tipi İçin Sıkılaştırıcı Jeller

Mustela  Maternite  Corps, vücut destekleyici doğum sonrası  ciltler için formüle edilmiştir. Doğumdan sonra kaçınılmaz olarak değişen vücudun toparlanmasını ve sıkılaşmasını destekleyici  vücut sıkılaştırıcı jel, toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliğinin yanı sıra cildin gerginlik hissini rahatlatmaya  yardımcı olur.

Mustela vücut toparlayıcı jel kullananlar görecektir ki içeriğindeki Centella Asiatica sayesinde bu jel, dokuların yeniden sıkılaşmasını sağlar. İçeriğindeki avokado peptitleri gibi doğal aktifleri sayesinde cildin rahatlamasına  da yardımcı olur.

Mustela vücut sıkılaştırıcı jel, avuç içine konulup, karın, kalça ve göğüs bölgesine en az bir ay boyunca sabah ve akşam olmak üzere masaj yaparak  uygulanmalıdır.

Ancak unutmayınız ki sezaryen doğum yaptıysanız, bu ürünü dikişli bölgeye uygulamak için, doğumdan sonra iki hafta kadar bir süreyi geride bırakmanız gerekecek.

İster doğum sonrası olsun ister yaşın ya da yanlış beslenmenin, düzensiz kilo alıp vermek gibi başka faktörlerin neticesinde olsun; olumsuz yönde değişen vücudumuzu toparlamaya yardımcı olacak ürünlerden biri de Lipolysis Cold jeldir.

Bölgesel  zayıflama ve toparlanma için ideal olan soğuk lipoliz jel, sorunlu bölgeyi nemli bir bezle sildikten sonra, on dakika kadar süreyle masaj yaparak uygulanmalıdır.

Cildin sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmakla birlikte cildi nemlendiren ve besleyen inceltici ve sıkılaştırıcı jel,  selülitli bölgeye uygulanırken yukarı doğru masaj yaparak uygulanmalıdır.

En etkili sıkılaştırıcı krem önerilerimizden biri de Caudalie Vinosculpt sarkma karşıtı ve sıkılaştırıcı etkili kremdir. Caudalie sarkma karşıtı krem, hassas ciltlerin kullanımına uygun, yüzde doksan yedi doğal içerikli aktifleriyle karın, göğüs, kol ve kalça bölgeleri için kullanılabilir.

En iyi sarkma karşıtı krem önerileri arasında olan Caudalie Vinosculpt, içeriğindeki shea yağı ile vücudu sıkılaştırmakla birlikte, cildin ihtiyaç duyduğu nemi de karşılar. Yumuşak yapısı sayesinde kolay uygulanabilir bir kremdir.

 

Çatlak Problemleriyle Nasıl Başa Çıkılır?

Cildin yapısında bulunan elastin zarar görmeye başlayınca, vücutta çatlaklar baş gösterir.  Erkeklerden ziyade kadınlarda daha çok görülen çatlakların en yaygın sebebi kilo alıp vermek ve hormonel değişikliklerdir. Bunun yanı sıra kullanılan bazı ilaçların yan etkileri neticesinde de çatlamalar ya da deride yırtılmalar olabilir.

Vücutta oluşması çok  muhtemel olan çatlakları önlemek için;

- bol su içmek,

-cildi doğal nemlendiricilerle nemlendirmek,

- yürüyüş yapmak

- aşırı ve düzensiz biçimde kilo alıp vermemek gibi kişisel olarak üstümüze düşen gerekleri yerine getirmekle birlikte cilt bakım ürünlerinden de destek alabiliriz.

Radix çatlak önleyici bakım jeli, çatlakları önlemeye yardımcı olurken, ihtiva ettiği zeytin yağı, ginko biloba ekstresi ve buğday yağı ile cildin elastikiyetini artırır ve cildi besler.

Çatlak önleyici bir başka krem önerimiz de Babe Anti Stretch mark çatlak bakım kremi cilt yüzeyinde oluşması muhtemel çatlak görünümünü engellemeye yönelik bakım kremidir.

Hızlı kilo alıp verme ve düzensiz beslenmenin olumsuz sonuçlarından biri olarak, önlemek ya da gidermek istediğimiz sorunlardan biri de selülitlerdir.

Neden Selülit Oluşur?

Yumru ya da çukursu görüntüsüyle bize rahatsızlık veren ve kurtulmak istediğimiz vücut görüntümüzdeki sorunlardan biri de selülitlerdir.

Selülit, cildin üst katmanlarının altında  normalin üstünde yağ hücresinin birikmesinden dolayı oluşur. Kadınlar yapısal olarak erkelere oranla daha fazla yağ dokusuna sahip olduğu için, selülit sıkıntısıyla karşılaşmaları da erkeklere oranla daha fazladır.

Selülitlerin yağ oranının fazla olmasıyla ilişkili olması sizi yanıltmasın. Selülit yalnızca kilo fazlası olan insanlarda değil,  zayıf görünümlü ya da kilo problemi olmayan insanlarda da görülür.

Çok fazla yağ, karbonhidrat, tuz tüketenlerin lifli gıda tüketenlere oranla çok daha fazla selülit  oluşturduğu izlenmiştir. Bunun yanı sıra sigara kullanmak ve sürekli aynı pozisyonda kalmak da selülit oluşumunu tetiklemektedir.

Tartışmasız sağlıklı beslenmek, çok su tüketmek ve düzenli olarak egzersiz yapmak selülit oluşumunu  engellemeye ve mevcut selülit görüntülerinin azalmasına yardımcı olur.

Günlük dilde portakal kabuğu  görünümü olarak tabir edilen selülitlerden egzersiz ve doğru beslenmeye dikkat ederek kurtulmaya çalışsak da bazen bu tek başına yeterli olmayabilir ya da sonuç almak uzun sürebilir.

 Selülit karşıtı ya da selülit giderici  yağlardan takviye alarak selütlerden kurtulma sürecini hızlandırabiliriz.

Genellikle uyluk bölgesi ve kalçada  oluşan selülit, karın ve kollarda da çukurlaşmalarla kendini gösterir.  

Selilüte İyi Gelen Yağlar

Egzersiz, doğru beslenme  ve bol su tüketme disiplini kaybetmeden selilütlerden kurtulmak için selülit giderici doğal uçucu yağlardan destek alabiliriz. Peki bunlar hangi bitkisel yağlardır, kısaca bilgilendirelim:

- Biberiye yağı;  biberiye esansiyel yağı, kan dolaşımının artırmaya destek olarak selülit giderme çabamızda bize fayda sağlar.

- Limon yağı; kasların gevşemesine yardımcı olmakla birlikte, kan  dolaşımını artırmaya da destek olarak selilüt görünümünde iyileşme sağlanmasına yardımcı olur.

- Mandalina yağı; kan dolaşımını artırmakla birlikte, hem toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur hem de yemeklerin sindirilmesinde iyileştirici rol oynayarak selilüt gidermeye katkı sağlar.

- Limonotu yağı; iltihapları gidermekte faydalı olduğu kadar selülitlere de iyi gelmektedir.

- Sedir ağacı yağı; idrar söktüren bu yağ, sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Biriken toksinlerle mücadeleyi kolaylaştırır.

- Greyfurt yağı; yağ ve yağ dokusu oluşumunu azaltıcı özelliğiyle selülitle baş etmemize katkı sağlar.

Selülit çin bakım kremi seçerken içeriğinde sıraladığımız bu bitkisel yağlardan da varsa, sonuç almaktan hiç şüphe duymayın.

Sağlıklı ve diri bir vücuda sahip olmak için size önerdiğimiz bakım kremleri, jeller ve doğal içerikli yağlar vücudunuzu inceltmede, sıkılaştırmada ve selülitlerle baş etmede göreceksiniz ki size çok fayda sağlayacaktır. Ancak unutmayın ki doğru ve düzenli beslenmeyi, egzersiz ve yürüyüş yapmayı, vücudunuzun nem kaybını karşılamak için bol su içmeyi asla ihmal etmeyiniz.

 

 

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.