x
Sort
Total of 11 products are displayed.
Başka Hangi Ürünleri Görmek İstersiniz?
Öneri Gönder

GÖZ BAKIM ÜRÜNLERİ VE FİYATLARI

Gözlerimiz ve göz çevremiz tüm zamanların izini taşır adeta. Yaş aldığımız her anın, yılın bütün izleri bakışlara, çizgilere, mimiklere eklenir. Göz çevresi hem bir duygusal zamanın hem de fiziksel olarak biriken zamanın iz düşüm yeri gibidir.

Kızgınlıklarımız, üzüntülerimiz, stresli anların gerilimi, yorgunluk gibi bütün bir zamana yayılan yoğunluklarımız ve içinden geçtiğimiz duygular yüzümüzdeki çizgilere en çok da bakışlarımıza ve göz çevremize gölgesini düşürür. Dolayısıyla vücudumuzun en çok yıpranan bölümü göz ve göz çevresidir

Cildin en hassas yapıya sahip olan göz çevresi, vücudumuzun bakıma en fazla ihtiyaç duyan bölgesidir.  Göz çevresi bakımını yaparken öncelikle göz ve göz çevremizin hangi sorunları olduğunu bilmek, ona göre bakım uygulamak gerekecektir.

Günün yorgunluğunu yansıtan ve zaman ilerledikçe yaşlanma belirtilerinin de kaçınılmaz olduğu göz çevremizde belki de en istemediğimiz şey gözaltı morlukları ve gözaltı torbalarıdır.

Gözaltı Torbaları ve Morluklar Nasıl Oluşur?

Gözaltı torbaları ve morluklar genetik faktörlerden kaynaklı olabileceği gibi dönemsel durumların da bir sonucu olabilir.

Uykusuzluk, yorgunluk, stres, dengesiz beslenme, cildin ihtiyaç duyduğu bakımın ihmal edilmesi gibi dönemsel durumlar sonucunda istenmeyen morluklar ve gözaltı torbaları oluşabilir.

Gözaltı morlukları kahve tonlardaysa genetik faktörlerin etkin olduğu, mor renkte halkalarsa dengesiz beslenme, uykusuzluk stres gibi dönemsel faktörlerin etkin olduğu gözlenmiştir.

Gözaltı morluklarından ve gözaltı torbalarından kurtulmak için beslenme, uyku gibi yaşam düzenimizi gözden geçirmek ve göz çevresine yönelik bakım rutini oluşturmak gerekir.

Göz Çevresine Nasıl Bakım Uygulanır?

Göz çevresindeki deri, yüzümüzdeki deriden çok daha ince bir deridir. Bu sebeple hasar görmeye çok daha yatkındır. Bu sebeple göz bakımı yaparken nazik davranmalıyız ki irritasyona sebep olmayalım.

Unutmayınız ki göz bakımında alkol ve yağ içermeyen temizleyiciler kullanmak gerekir.

Göz bakımı uygularken neyi iyileştirmek istediğimizi, göz çevremizin neye gereksinim duyduğunu saptamak gerekir.  Gidermek istediğimiz sorun, elsatikiyet kaybı mı ışıltılı bakışların eksikliği mi, kırışıklıklar ya da ince çizgiler mi yoksa göz altı morlukları mı belirleyip, ona göre yol almalı bakım yaparken.

Göz çevresi, gözde mevcut sıkıntıları giderici bakım uygulamalarıyla temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmelidir.

Göz Çevresi Temizliği Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Göz bakımı yaparken, göz çevresi temizliğinde genellikle yüz temizliğinde kullanılan cilt bakım ürünleri uygulansa da aslında yapılması gereken göz çevresine uygun temizleyiciler kullanmaktır. Hele ki göz çevresinin hassasiyeti düşünülürse bunda itina etmek gerekir.

Göz çevresi temizliği için geliştirilmiş temizleme sıvısını mendil ya da pamuğa dökerek, son derece nazik biçimde göz çevresine masaj yaparak temizliği sağlanır.

Bioderma Sensibio Eye Contou gel,  göz temizliği için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir üründür. Göz çevresindeki ince çizgiler ve şişlikler için yatıştırıcı özellikte olan göz bakım kremi,  göz çevresini derinlemesine nemlendirir.

Parmak uçlarına sürülerek, göz çevresine nazikçe masaj yaparak, emilinceye kadar uygulanmalıdır.

Cildimiz sadece çevresel faktörlerden etkilenerek kirlendiği için değil, uyguladığımız makyaj sebebiyle de temizlenmesi gerekir. Yüzünüzü makyaj kalıntılarından arındırırken göz çevresini temizlerken, göz çevresi için uygun olan Vichy göz ve makyaj temizleyici kullanabilirsiniz.

Vichy göz makyaj temizleyici,  suya dayanıklı göz makyajını dahi temizler, uygulandıktan sonra durulamaya gerek yoktur. İçerdiği Vichy Thermal su sebebiyle temizlerken nemlendirir de…

Uriage Micellar Water,  önerebileceğimiz bir başka göz temizleyici bakım ürünüdür. Hassas ciltler için uygun olan temizleme suyu, göz çevresi için de uygun olup makyaj kalıntılarını etkili biçimde temizler.

Göz Çevresi İçin Kullanılabilecek Nemlendiriciler

 Neme ihtiyaç duyan göz çevresine temizledikten sonra nemlendirici uygulamak gerekir. Hatta bu işlemin gün içinde belli aralıklarla yapılması gerekir.

En iyi göz kremi olarak önereceğimiz ürünler arasında olan Vichy göz çevresi bakım kremi, göz çevresindeki şişkinlik, ince çizgiler, mor ve koyu halkalar gibi yıpranmanın izlerini, yaşlılık belirtilerinin görünümünü azaltır.  

Gözaltı morluk kremi ihtiyacınıza da karşılık gelecek olan Vichy mineral 89, göz çevresi bakım kremi, göz çevresini nemlendirir ve canlı bir görünüm kazandırır.

Göz çevresi için önerebileceğimiz bir başka göz bakım kremi de Avene göz çevresi bakım kremidir. Avene Aoxitive göz çevresi için yaşlanma karşıtı bakım kremi, hücresel aktiviteyi artırma özelliği sayesinde cildi besler.

Çevresel faktörlere karşı koruyucu olan Avene göz çevresi kremi,  yorgun göz çevresinin, ince kırışıklıkların görünümünü iyileştirir, solgun cilt yüzeyinin canlanmasına katkı sağlar ve yıpranmadan kaynaklı farklılaşan cilt tonunu eşitler.

Sağlıklı, canlı, morluklardan kurtulmuş bir göz yapısına sahip olmak için göz bakım kremleri ve temizleyicilerden destek almanın yanı sıra itina etmemiz gereken birkaç önemli noktayı uygulamayı ihmal etmemek gerekir.  Bu önemli noktaları kısaca sırlayalım:

- Günde en az sekiz bardak su tüketmek gerekir çünkü cildi canlı tutan şey nemdir. Nem takviyesi gözaltı torbalarının oluşmasını engeller.

- Günde altı ya da yedi saat uyuyarak cildi dinlendirmeli. Biliriz ki dinlenmiş bir vücut zinde olur.

-  Antioksidan içeren besinler tüketilmesinde özen gösterilmeli…

-  Göz çevresi temizliğinin yapılması ve göz çevresinin nemlendirilmesi rutin şekilde yapılmalı.

Kişisel olarak üstümüze düşeni yapıp, gerekli cilt bakım ürünlerinden de destek sağladığımızda göreceksiniz ki sağlıklı ve tazecik göz çevresine sahip olmak hiç de imkansız değildir. İhtiyacınıza ve cilt sorununuza uygun olarak Milafarma’da bulabileceğiniz göz çevresi bakım ürünleri seçenekleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.